המסגד הגדול שייח זאיד

מתכננים טיול לדובאי או אבו דאבי? השאירו פרטים ונעזור בתכנון הטיול 👇

זוהי האטרקציה המובילה של אבו דאבי  ונחשב לאחד המסגדים היפים בעולם,  מיליונים מגיעים לצפות בפלא הארכיטקטוני בכל שנה, המסגד הגדול של שייח' זאיד  משרה אווירה רגועה של קדושה.

מקום הפולחן הגדול והמפואר הזה הממוקם באיחוד האמירויות  מרשים ביותר  ולא בכדי יש תיירים שנוסעים מרחבי העולם  רק כדי להצטלם על הרקע שלו.

Sheikh Zayed Grand Mosque
Sheikh Zayed Grand Mosque

מה הופך את מסגד שייח זאיד הגדול לאחת האטרקציות הפופולריות בעולם ?

בניגוד למה שנוטים לחשוב, לא מדובר במבנה עתיק, העבודה על יצירת הפאר של אבו דאבי החלה ב-1996 ונמשכה 12 שנים והושקעו בבנייתו כ-545 מיליון דולר. זהו גם המסגד השלישי בגודלו בעולם ומשתרע בשטח עצום של 22,412 מ"ר.

המבנה הגדול יכול להכיל יותר מ-40,000 מתפללים . השטיח שלו נחשב  לשטיח הארוג בעבודת יד הגדול ביותר בעולם, כמו כן הכיפה שלו והנברשת המפוארת בפנים המסגד, נחשבים לגדולים ביותר ואף נרשמו בספר השיאים של גינס. 

מה כולל העיצוב?

הארכיטקטורה יוצאת הדופן של אבו דאבי  כוללת 82 כיפות העשויות משיש לבן, 1,096 עמודים חיצוניים, 96 עמודים משובצים בתכשיטים יקרים ,שבע נברשות קריסטל סברובסקי בציפוי זהב של 24 קראט, למעלה מ-3,000 אומנים מ-38 חברות גלובליות היו האדריכלים האחראיים ליצירת המסגד.

למה נבנה המסגד?

המסגד הגדול של שייח' זאיד נקרא על שמו  של הנשיא הראשון של איחוד האמירויות ושליט אבו דאבי, השייח' זאיד בן סולטן אל-נהיאן המנוח, שהגה את הרעיון לבנות את המסגד המרשים.

הוא החל את התכנון האדריכלי של הפרויקט על מנת  שזה יהיה גם מקום מנוחתו האחרון. ואכן לאחר מותו ב-2004, נטמנה גופתו בחצר המסגד.

המסגד הגדול של שייח זאיד נבנה כדי להיות סמל לסובלנות וכבוד , המאפשר לתרבויות שונות להבין זו את זו ולרכוש ידע רב יותר על האיסלאם. המסר העיקרי מאחורי המסגד הוא של שלום וסובלנות.

Sheikh Zayed Grand Mosque
Sheikh Zayed Grand Mosque

התכנון האדריכלי

המבנה המרהיב תוכנן על ידי האדריכל הסורי יוסף עבדלקי. בהשראת אדריכלות פרסית, מוגולית ומורית, הבנייה השאפתנית והתכנון  נעשה באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי אמיתי של יותר מ-3,000 אומנים מ-38 חברות בנייה עולמיות.

התכנון נעשה בצורה מדוקדקת  תוך תכנון עד לפרטים הזעירים, אבנים יקרות כמו אמטיסט וג'ספר הוטבעו בעמודים, במסגד יש שבע נברשות קריסטל סברובסקי בציפוי זהב 24 קראט.החצר הראשית נבנתה באמצעות 30 מיליון פיסות שיש.

 ודפוסי הפרחים מוטבעים על פני הקירות. ארמון האמירויות הוציא סכום עתק בבניית תקרת הזהב

האמן והמאייר הבריטי קווין דין, הוא זה שהגה את עיצובי הפרחים המעטרים את המסגד,  ואילו פרופסור סלמה דמלוג'י, מונה על ידי השייח' סולטן בן זאיד המנוח (בנו של השייח' זייד בן סולטן אל נהיאן המנוח) להיות אחראי על הפיקוח על המסגד .

מה שמדהים במסגד הוא שהעיצוב הבינלאומי שונה מכיוון שהוא לא מעוצב ומקושט באופן מסורתי בגיאומטריה אסלאמית, אלא העיצוב בינלאומי .

בניית המסגד היא הישג אמנותי באותה מידה שזה הישג לוגיסטי, ניתן לאדריכלים חופש יצירתי לפרויקט , דבר שלא תמיד מאפיין מבנים מוסלמים.

נדרשו יותר מ-30 מיליון חתיכות שיש – העיצובים  של האדריכל הבריטי התעוררו לחיים  בחצר הראשית המשתרעת על פני 17,600- מ"ר.

בחצר הראשית השתמשו בפרחים שניתן למצוא באזור המזרח התיכון. באולם התפילה הראשי המינים מגיעים ממזרח התיכון, בכניסה הצפונית הם מגיעים מחצי הכדור הצפוני, ובכניסה הדרומית, "המינים מגיעים ממזרח התיכון. 

בנו של שייח' סולטן מאוד אהב את הרעיון מכיוון שמבחינתו האמונה האסלאמית  היא בינלאומית  ועל העיצובים  היה לשקף  זאת ואכן מדובר במסגד לא טיפוסי וזה מה שמייחד אותו .המסגד  מושך אליו כמה מהמבקרים המפורסמים ביותר בעולם שלובשים בגדים מסורתיים כדי להתפעל ממקום הפולחן עוצר הנשימה .עם כל היופי שלו, אין זה פלא שהמסגד הוא מקום עלייה לרגל לחובבי אמנות וצלמים שנוהרים בקביעות למסגד עבור הצילום המושלם שלו.

שעות ביקור במסגד

ביקורים בתוך המסגד מותרים רק למבקרים שאינם מוסלמים בזמנים ספציפיים:

המסגד חופשי לביקור והוא פתוח מדי יום בין השעות 9:00-22:00 (כניסה אחרונה ב-21:30).

 בימי שישי בבוקר (היום הקדוש לאיסלאם), אז הוא נפתח בין השעות 16:30-22:00.

אתם יכולים להירשם אל הסיורים המודרכים החינמיים הנמשכים שעה אחת ללא תשלום, אמנם אתם יכולים לסייר לבד, אבל שווה להירשם אל הסיורים ולקבל הסברים, מכיוון שתקבלו גם הסברים על העיצוב והתכנון  שהופכים את המבנה הזה לפלא, אבל גם תקבלו הסברים על הדת והתרבות המדהימים.

מומלץ לתפוס את סיור השקיעה, שמתחיל ב-17:00, כך תפיקו את המרב מהתאורה הרומנטית. בערב האווירה שונה לחלוטין בשל התאורה המרהיבה של המסגד לאחר רדת החשיכה.

Sheikh Zayed Grand Mosque
Sheikh Zayed Grand Mosque

כללי לבוש לצורך הביקור במסגד הגדול

לבוש צנוע הוא חובה לכל המבקרים מכיוון שמדובר באתר מוסלמי. נשים צריכות לכסות את רגליהן, זרועותיהן וראשיהן וגברים נדרשים ללבוש מכנסיים ארוכים, אולם המסגד מספק עבאיות (גלימות) מסורתיות בחינם לפני הכניסה, מה שמוציא את הטרחה בניסיון למצוא תלבושת מתאימה למסגד.

כפי שנהוג במסורת האיסלאמית, כל אחד חייב להסיר את הנעליים לפני הכניסה .

לסיכום, מה הופך את המסגד הגדול של שייח' זאיד לכל כך מפורסם?

‪Sheikh Zayed Grand Mosque‬‏ המסגד הגדול של שייח זאיד הוא אחד המסגדים הגדולים בעולם ויצירת אמנות ארכיטקטונית ענקית . הוא כולל 82 כיפות, יותר מ-1,000 עמודים, נברשות מוזהבות בזהב 24 קראט והשטיח הגדול בעולם בעבודת יד.

המסגד הגדול שייח זאיד הוא אייקון ארכיטקטוני  שנוצר כדי להנגיש את התרבות האסלאמית ולהציג אותה כתרבות סובלנית בפני תרבויות שונות ברחבי העולם. מיקומו של המסגד  שם את אבו דאבי על מפת התיירות התרבותית והדתית באזור ובעולם, וכן הוא הפך למגדלור למבקרים המגיעים מתרבויות ודתות שונות. המסגד הוא דגם ייחודי של אדריכלות אסלאמית, שכן עיצוביו לקוחים מתקופות שונות של ההיסטוריה של הציוויליזציה וההנדסה האסלאמית, הוכנסה בו גם אדריכלות מודרנית שלא מאפיינת את האיסלאם, בכך הוא סמל לחדשנות ומקיים דיאלוג עם תרבות המערב.  זהו ללא ספק יעד התרבותי הטוב ביותר באבו דאבי והביקור הוא חוויה ייחודית.

Sheikh Zayed Grand Mosque
Sheikh Zayed Grand Mosque

 מומלץ הימנע מחום הצהריים הצורב , שכן השמש משתקפת על השיש, לכן כדאי שתגיעו לשם  מוקדם מאוד בבוקר או אחר הצהריים המאוחרים, גם כדי להימנע מתורים וצפיפות, אם כי המקום כה עצום, שלא מרגישים לרוב את הצפיפות.

הכניסה למסגד חופשית ואין צורך בכרטיסים. זמני ביקור כלליים הם שבת-חמישי 9:00 עד 22:00. המסגד סגור לתיירים (אך פתוח למתפללים) בימי שישי בבוקר. הוא נפתח מחדש לתיירים לאחר השעה 16:30 .

לתמונות הטובות ביותר, עדיף להגיע מוקדם או לבקר בשעת בין ערביים.אמנם אתם בחופשה, אבל אם בא לכם להתעורר עם הזריחה, צלמו אותו דווקא ב-5 בבוקר או עם השקיעה ואחריה.

מוניות ממרכז העיר אבו דאבי הן הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע למסגד שכן מדובר בנסיעה של 20 דקות בלבד, והתעריפים סבירים.

מי שמעדיף לא לעצור מונית מקומית בדובאי יכולים לבקש מהצוות של המלון שלהם לארגן מונית פרטית לנסיעה ברכב ממוזג עם יציאות טעינה לאייפון.

אם אתם מגיעים איחוד האמירויות, אינכם יכולים לעזוב מבלי לבקר במסגד הגדול של שייח' זאיד באבו דאבי . המסגד, השלישי בגודלו בעולם, הוא מקום מנוחתו האחרון של שייח' זאיד, מייסד האומה. רצפות השיש הלבן – משובצות בפרחי פסיפס וגפנים וקנה המידה של המבנה מרשים ביותר: האולם המרכזי יכול להכיל כ-7,000 איש. 

אתם יכולים לקחת סיור וללמוד על האיקונוגרפיה של האריחים והפסיפסים המורכבים. להתפעל מהשטיח שמכסה את הרצפה בחלל הפולחן הראשי, זהו השטיח הגדול ביותר בעבודת יד בעולם. אם יצא לכם לבקר במהלך הרמדאן, תוכלו אפילו להצטרף לאחד מה-iftar הקהילתיים ולחוות ארוחות ערב, בה משתתפים לפעמים אפילו אלף איש בערב.

הארכיטקטורה האקסטרווגנטית והפאר ר של המסגד הגדול שייח זאיד הביאו יחדיו אומנים מכל רחבי העולם כדי לעצב מקום פולחן הכולל את החומרים המשובחים ביותר. הנברשת הגדולה ביותר המעוטרת בקריסטלים של סברובסקי תלויה ממרכז המסגד, שיבוצי אבן מכסים באומנות את כל המתחם, והשטיח הגדול ביותר מכסה את הרצפה בו יכולים המוסלמים להתפלל. המסגד המעוטר מהווה כמקום הפופולרי ביותר עבור מבקרים בטיולים באבו דאבי . 40,000 מתפללים – היא ככל הנראה התפוסה המרבית במסגד הגדול של שייח' זאיד. המסגד שגודלו כ-5 מגרשי כדורגל מקצועיים הוא אחד המסגדים הגדולים בעולם. הארכיטקטורה השואבת השראה מעיצוב מוגולי ומורי היא לא פחות מעוצרת נשימה. המסגדים הם בגובה של 351 רגל, בערך 30 קומות. עוד ראוי לציין כי אולם התפילה המרכזי מכיל את מה שנחשב לשטיח הגדול בעולם. השטיח שיוצר באיראן הוא מעל 60,000 רגל רבוע! המסגד הגדול של שייח זאיד ממוקם בין שלושה גשרים מרכזיים המחברים את העיר אבו דאבי ליבשה, 

הנסיעה אמורה לעלות בסביבות $10.00 (לכיוון).

גולת הכותרת של הטיול באבו דאבי הוא  ביקור במסגד שייח זאיד בן סולטן אל נהיא. בנוסף לאזור התפילה הראשי בפנים, שהוא מרשים ביותר, הקווים וקשתות מסביב למתחם מרשימים לא פחות. מבנה עוצר נשימה זה מתחרה בטאג' מאהל  שהיה עד לבניית המסגד הבניין המרשים ביותר . 

מוניות זולות מאוד באיחוד האמירויות הערביות כדי להגיע למסגד. רוב נהגי המוניות  מדברים אנגלית כך שתקשורת לא תהווה  בעיה. 

המסגד הגדול של שייח זאיד באבו דאבי הוא פיסת ארכיטקטורה מדהימה והמסגד הגדול ביותר באיחוד האמירויות

המסגד שגודלו כ-5 מגרשי כדורגל הוא אחד המסגדים הגדולים בעולם. המסגדים הם בגובה של 351 רגל, בערך 30 קומות.82 כיפות, 1,000 עמודים

הכל במסגד הגדול של שייח' זאיד מפואר – מהחלק החיצוני המתנשא של השיש הלבן והעמודים בזהב ועד לנברשות הצבעוניות והקירות החרוטים בפנים. הפשטות והאלגנטיות של השיש הלבן הופכות אותו למקום פולחן מרגיע.מתפללים מגיעים לתפילת יום שישי אחר צהריים .

המסגד הגדול של שייח' זאיד באבו דאבי הוא דוגמה מצוינת לארכיטקטורה מודרנית תוך שמירה על השפע והאומנות המהממת של אלמנטים עיצוביים מסורתיים. אם אתם מבקרים בדובאי , אז שווה לקחת את הנסיעה של שעה לאבו דאבי כדי לבקר במסגד הגדול . עיצוב וחומרים הובאו ממדינות שונות כמו איראן, מרוקו, צרפת, גרמניה , הודו וטורקיה, בין היתר. מבחוץ, בריכות רפלקטיביות מקיפות את המסגד. זהב, אבנים חצי יקרות, קרמיקה ושיש שימשו בחלק הפנימי של המסגד. 

נסו להגיע בזמן לסיור השקיעה בשעה 17:00 (ללא תשלום). נשים חייבות ללבוש את העבאיה המסורתית, הזמינה בכניסה כדי להיכנס למסגד.

החלו בבנייתו ב- 1996.

המסגד הגדול של שייח זאיד מדהים בארכיטקטורת הלבן והזהב שלו ומתגאה בשטיח הגדול בעולם בעבודת יד ובנברשת הקריסטל הגדולה ביותר, בנוסף גם הכיפה נרשמה בספר השיאים של גינס כגדולה ביותר.

הוא נחשב אחד המסגדים הגדולים בעולם, מרכז דתי זה יכול לקבל עד 41,000 מתפללים , מספר בלתי נתפס.מסגד שייח' זאיד הגדול, הוא אכן הגדול באיחוד האמירויות הערביות והשמיני בגודלו בעולם.

במרחק נסיעה קצרה מאבו דאבי, אל עין – העיר "נווה המדבר" –  הוכרה ברשימת אתרי מורשת על ידי אונסק"ו, שם תוכלו לראות מבצרים ציוריים וסוקים אותנטיים, שבהם תוכלו לראות אריגה מסורתית, רקמה  ועוד.

הביקור במסגד הגדול הוא לגמרי בחינם והמסגד מספק סיורים מודרכים מספר פעמים ביום, אך מאפשר גם סיורים מודרכים עצמיים. כל המבקרים הלא מוסלמים מתקבלים בברכה, למעט תפילות יום שישי בבוקר וחגי עיד. כמובן שיש לכבד את קוד הלבוש המוסלמי הצנוע, במיוחד  נשים צריכות להתכסות.

הוא היה אבי איחוד האמירויות. השייח' זאיד בן סולטן אל-נהיאן היה האב המייסד של איחוד האמירויות וזכה לזכות נרחבת באיחוד שבע האמירויות למדינה אחת. הוא היה הנשיא הראשון של איחוד האמירויות, מאז הקמת איחוד האמירויות ועד מותו ב-2 בנובמבר 2004.הוא נפטר ב-2004 וגופתו נקברה בחצר המסגד.

המבנה המרהיב תוכנן על ידי האדריכל הסורי יוסף עבדלקי. בהשראת אדריכלות פרסית, מוגולית ומורית.

12 שנים. העבודה על מגדלור הפאר של אבו דאבי החלה ב-1996 ונמשכה 12 שנים בעלות מדווחת של כ-545 מיליון דולר. כעת זהו המסגד השלישי בגודלו בעולם בשטח של 22,412 מ"ר.

מסגד שייח' זאיד עשוי שיש לבן. השייח' זייד בן סולטן אל נהיאן ז"ל בחר בשיש לבן לבניית המסגד כייצוג של שלום וטוהר. המבנה נבנה מ-100,000 טונות של שיש לבן שיובאו ממקדוניה, המסגד הגדול של שייח' זאיד באבו דאבי עומד היום כהתגלמות הטוהר.

ישנן 82 כיפות בגדלים שונים, כאשר הכיפות הגדולות במרכז אולם התפילה הראשי. תוכלו לראות את החלונות הרבים המאפשרים לאור טבעי להיכנס לאולמות התפילה.

שבעה אימאמים מפורסמים מובילים בתורם את תפילות  המסגד.  המסגד מציע גם הרצאות ליליות החל מהשעה 22:00 בנושאים שונים הקשורים לתרבות הרמדאן

הוא נבנה  כאנדרטה לגיבוש התרבות האסלאמית ומרכז בולט למדעי האסלאם בנוסף המסגד הגדול של שייח' זאיד הוא גם מקום המנוחה האחרון של השיח זייד בן סולטן אל נהיאן ז"ל שהגה את בנייתו.

דמיינו שאתם נוחתים באבו דאבי, היהלום של איחוד האמירויות הערביות, גורדי השחקים המתנשאים שלה פוגשים את המפרץ הערבי התכול באלגנטיות שמשאירה אתכם חסרי😮 נשימה. להיות לא רק יעד, אלא חוויה – אבו דאבי מבטיחה מיזוג של תרבויות, פלאי אדריכלות עוצרי נשימה, הרפתקאות מלאות אדרנלין ויוקרה שמפנקת את החושים שלכם.

אבל, מה נדרש כדי להחליף את הקסם ההיסטורי של תל אביב בקסם העתידני של אבו דאבי? עם היחסים הדיפלומטיים החדשים בין ישראל לאיחוד האמירויות, נראה שיותר ישראלים שואלים את השאלה הזו בדיוק. מדריך זה מבטיח להאיר את דרככם, להבהיר את דרישות הוויזה, לדון במשכי הטיסות, להעריך את חברות התעופה המשרתות את המסלול ולאטום כל פרט ופרט הנוגע לנסיעתכם מישראל לאבו דאבי ומה מצפה לכם בפלא✨ הערבי הזה.

דרישות ויזה לישראלים שרוצים לבקר באבו דאבי – מהן ההנחיות?

כישראלי שלהוט לנסוע לאיחוד האמירויות הערביות, חשוב להכיר את דרישות הוויזה. החל מהשנים האחרונות, איחוד האמירויות וישראל כוננו יחסים דיפלומטיים, המפשטים באופן משמעותי את הליכי הוויזה לבעלי דרכון ישראלי.

כניסה ללא ויזה לישראלים

החל מסוף שנת 2020 בעלי דרכון ישראלי יכולים ליהנות מכניסה ללא ויזה לאיחוד האמירויות 🛂. משמעות הדבר היא שאתה חוסך זמן בהליכי בקשת ויזה והוצאות. זהו צעד משמעותי בטיפוח התיירות והעסקים בין שתי המדינות.

ויזה עם ההגעה

המדיניות ללא ויזה מאפשרת לישראלים לקבל ויזה עם ההגעה, בתוקף ל-30 יום. ניתן להאריך את הוויזה ל -30 יום נוספים, מה שנותן מספיק זמן לחקור את אבו דאבי ושאר איחוד האמירויות 🕌. חוץ מזה, זה גם מספק את הגמישות לבצע תוכניות נסיעה של הרגע האחרון.

מסמכים נדרשים לכניסה

למרות היותם פטורים מדרישות הוויזה, אזרחים ישראלים חייבים לנסוע עם דרכון בתוקף. ודא שלדרכון שלך יש תוקף מינימלי של שישה חודשים מתאריך הכניסה שלך כדי למנוע אי נוחות.

משך השהייה ואפשרויות חידוש

עם הגעתם לאבו דאבי, אזרחים ישראלים מקבלים חותמת כניסה בתוקף ל-30 יום. אם ברצונכם להאריך את שהותכם, תוכלו להגיש בקשה לחידוש אשרת כניסה פעם נוספת למשך 30 יום 🗓️ נוספים. זה נותן תוקף ויזה כולל של 60 יום.

עם זאת, זכור כי שהייה יתר על הוויזה שלך עלולה לגרום לקנסות וסיבוכים משפטיים, ולכן תמיד להישאר מעודכן לגבי תאריך התפוגה.

ההנחיות שדנו בהן בסעיף זה נועדו לקבוע את הבסיס לנסיעה שלכם. עם זאת, בשל מגיפת Covid-19 המתמשכת, הכללים עשויים להשתנות, לכן בדוק תמיד את העדכונים האחרונים. בסעיפים הבאים נדון בהמשך על משכי טיסות, חברות תעופה ומידע קריטי אחר.

משך הטיסה מתל אביב לאבו דאבי

נסיעה יכולה להיות מרגשת ומתישה כאחד, והאחרונה מושפעת לעתים קרובות מאורך המסע. בהתחשב בכך, בואו נצלול לקבוע כמה זמן לוקח בדרך כלל לנסוע מתל אביב, המטרופולין התוסס של ישראל, לעיר הזוהרת אבו דאבי באיחוד האמירויות הערביות.

אבו דאבי, עיר הבירה רחבת הידיים של איחוד האמירויות, ממוקמת כ-2,135 קילומטרים מתל אביב. זה מתורגם למרחק טיסה בקו ישר הידוע בכינויו מרחק המעגל הגדול. בשל אילוצי מרחב אווירי או העדפות מסלול ספציפיות של חברת התעופה, מרחק הטיסה בפועל עשוי להשתנות מעט.

משך טיסה ממוצע

טיסות ישירות מתל אביב לאבו דאבי אורכות בדרך כלל בין 3.5 ל-4 שעות. זוהי הערכה ממוצעת בלבד ויכולה להיות נתונה לשינויים בהתאם למספר גורמים. אלה כוללים את מהירות האוויר של המטוס, כיוון הרוח ומהירותה, תנאי מזג האוויר והמסלול שנבחר על ידי הטייס. אירועים בלתי צפויים כגון עומסי תנועה אווירית עשויים גם הם להשפיע על משך הטיסה.

גורמים המשפיעים על משך הטיסה

נסיעה חלקה ומהירה היא לעתים קרובות תוצאה של תנאי טיסה נוחים. רוחות גבית – רוחות הנעות באותו כיוון כמו המטוס – יכולות לקצר את זמן הטיסה, בעוד רוחות נגדיות יכולות לגרום למשכי טיסה ארוכים יותר. באופן דומה, מערבולות במהלך הטיסה, הנגרמות לעתים קרובות על ידי תנאי מזג אוויר שונים, יכולות להאריך את זמן הנסיעה מכיוון שהטייס עשוי להזדקק לשנות את נתיב הטיסה מטעמי בטיחות.

טיפים לטיסה נוחה

מרכיב מרכזי בהבטחת טיסה נוחה הוא הכנה. לבשו בגדים נוחים, התייבשו היטב לפני הטיסה ובמהלכה, ונסו כמה תרגילים במושב כדי לסייע לזרימת הדם. 🚰 יתר על כן, אם אתם טסים במהלך הלילה, נסו להתאים את עצמכם לאזור הזמן של היעד על ידי התאמת לוח הזמנים שלכם בהתאם. 🕒 זכרו, סיוע לגוף שלכם להתאקלם ליעד מתחיל מהרגע שאתם עולים למטוס. 💺✈️

טיסות המשך ועצירות ביניים

לחלופין, ניתן לבחור בטיסות המשך, מה שעשוי להאריך את משך הנסיעה הכולל אך עשוי להציע אפשרות ידידותית יותר לתקציב. עצירות ביניים נוטות להיות בערים אירופאיות או אסייתיות ויכולות להוסיף מספר שעות לזמן הנסיעה שלך. עם זאת, יש שיברכו על כך כהזדמנות לחקור עיר נוספת במהלך עצירת הביניים. 🛍️💼

הגעה לנמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי

עם הנחיתה בשדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי, תוכלו לצפות לשירותי הגירה יעילים. בקרוב תצאו משדה התעופה ותהיו מוכנים לחקור את שפע האטרקציות שאבו דאבי מציעה, מהפאר האדריכלי של מסגד שייח זאיד הגדול ועד עולם פרארי מלא האדרנלין. 🕌🏎️

לסיכום, הטיסה מתל אביב לאבו דאבי דורשת משך נסיעה קצר למדי, מה שהופך את המסע הזה לשער קל ומהיר יחסית לפלאי המזרח התיכון. ✈️🌍

חברות תעופה המשרתות את הקו

טיסות מחברות את העולם, ובחירת חברת התעופה הנכונה היא קריטית לנסיעה 🌐 נוחה ונעימה. עבור תושבים בישראל המתכננים טיול לאבו דאבי, מספר חברות תעופה מציעות שירותים סדירים, כל אחד מגיע עם סט שירותים משלו ונקודות מכירה ייחודיות.

חברות תעופה גדולות המשרתות את קו תל אביב-אבו דאבי

אמירייטס, איתיחאד איירווייז ואל על הן בין חברות התעופה העיקריות המציעות טיסות מתל אביב לאבו דאבי ✈️. כל אחת מחברות התעופה הללו זכתה למוניטין בזכות השירות יוצא הדופן שלה, מה שהופך אותן לבחירות פופולריות. הם מציעים טיסות ישירות, אשר לקצר באופן משמעותי את משך הנסיעה.

תדירות הטיסה וזמינותה

בהתאם לחברת התעופה, טיסות זמינות מדי יום או מספר פעמים בשבוע 📆. בעונות השיא של הנסיעות, תדירות הטיסות עשויה לעלות. ניתן לבדוק את זמינות ותדירות הטיסות באתר הרשמי של חברת התעופה המתאימה או על ידי פנייה לתמיכת הלקוחות שלהם.

השוואה בין חברות תעופה

כל חברת תעופה מציעה רמה ייחודית של שירות, נוחות ונוחות. אמירייטס מפורסמת בשירותיה המפוארים, איתיחאד איירווייז בזכות האוכל שלה, ואל על באמצעי 💺 האבטחה שלה. אתרי השוואה או ביקורות יכולים לעזור לקבוע איזו חברת תעופה מתאימה ביותר להעדפותיך.

שירותים ומתקנים בטיסה

חברות תעופה המשרתות קו זה ידועות בשירותי הטיסה המתקדמים שלהן. רובם מציעים בידור במהלך הטיסה, ארוחות חינם וסידורי ישיבה נוחים. עבור מטען נוסף או נוחות נוספת, אפשרויות פרימיום זמינות תמורת תשלום 🧳 נוסף.

תוכניות נאמנות והטבות

נוסעים מתמידים עשויים לשקול להירשם לתוכניות הנאמנות השונות המוצעות על ידי חברות תעופה 🏅. אלה יכולים להביא לחיסכון משמעותי בטווח הארוך. מנויים יכולים ליהנות מהטבות כגון מרווח נוסף לרגליים, עלייה מועדפת למטוס וגישה לטרקלינים בנמל התעופה.

ביקורות ודירוגים של לקוחות

בעת בחירת חברת תעופה, כדאי להתייחס לביקורות ודירוגים 🔍 של לקוחות. זה יכול לספק תובנות לגבי החוויות האמיתיות של מטיילים אחרים ולעזור להגדיר ציפיות מציאותיות למסע שלכם.

הגבלות נסיעה

בעת תכנון הנסיעה שלך מישראל לאבו דאבי, חיוני להישאר מעודכן לגבי כל הגבלות הנסיעה הקיימות מסיבות שונות, כולל המגיפה העולמית הנוכחית. תרחיש הנסיעות הבינלאומיות משתנה ללא הרף עקב COVID-19, כאשר מדינות מעדכנות ללא הרף את דרישות הכניסה ופרוטוקולי הבטיחות.

הגבלות נסיעה בעקבות נגיף הקורונה (COVID-19)

נכון לכתיבת שורות אלה, נוסעים, כולל אזרחים ישראלים, יכולים להיכנס לאיחוד האמירויות הערביות, כולל אבו דאבי, בתנאי שהם נושאים בדיקת PCR COVID-19 שלילית שהתקבלה תוך 72 שעות לפני ההמראה. עם זאת, כללים אלה עשויים להשתנות והם כפופים לשינויים, לכן מומלץ לבדוק באופן קבוע באתר הרשמי של ממשלת איחוד האמירויות הערביות את העדכונים✈️ האחרונים.

דרישות בריאות וחיסונים

לפני העלייה לטיסה, ודאו שאתם עומדים בדרישות הבריאות והחיסון של איחוד האמירויות. לדוגמה, חיסון קדחת צהובה מתבקש למטיילים המגיעים ממדינות עם סיכון להעברת קדחת צהובה.

תקנות מכס ופריטים אסורים

הבנת תקנות המכס היא המפתח לנסיעה בינלאומית חלקה. לכל מדינה יש כללים לגבי מה ניתן להכניס למדינה. פריטים מסוימים כמו סמים, כלי נשק, וכמה סוגים של בשר ומוצרי חלב, אסורים 🚫 בדרך כלל. עיין באתר המכס הרשמי של איחוד האמירויות הערביות לקבלת מידע מפורט.

מגבלות מטבע ומזומנים

מומלץ למטיילים להצהיר על כל סכום העולה על 60,000 דירהם או שווה ערך במטבעות אחרים. אי הצהרה עלולה להוביל לתפיסת הכסף ולהשלכות משפטיות אפשריות.

תקנות התעבורה

התחבורה הציבורית באבו דאבי יעילה, אך שימו לב לכללים המקומיים. לדוגמה, אכילה או שתייה בתחבורה ציבורית אסורה בדרך כלל, וקנסות עשויים להיות מוטלים על הפרות🚍.

חוקים מקומיים ושיקולים תרבותיים

אבו דאבי, בהיותה חלק מאיחוד האמירויות, שומרת על חוקים ומסורות אסלאמיים שמצופה מהנוסעים לכבד. לדוגמה, מומלץ ללבוש בגדים צנועים, במיוחד במקומות פולחן. מטיילים צריכים להיות מודעים במהלך חודש הרמדאן הקדוש, שכן אכילה בציבור בשעות היום אסורה. בנוסף, גילויי חיבה פומביים בדרך כלל אינם מעודדים. היכרות עם מנהגים מקומיים אלה יכולה להעשיר את החוויה שלך באבו דאבי על ידי קידום הבנה וכבוד 🕌.

האם לנחות באבו דאבי או דובאי?

כאשר מתכננים טיול מישראל לאיחוד האמירויות, ההחלטה באיזו עיר לנחות עשויה להשאיר אתכם מתלבטים. בהתחשב בקרבה ובאטרקציות המושכות באותה מידה של אבו דאבי ודובאי, זו שאלה הוגנת. בואו להתעמק היתרונות והחסרונות של כל יעד.

היתרונות והחסרונות של נחיתה באבו דאבי

אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות, ידועה בסגנון החיים המפואר שלה ובמורשת🕌 התרבותית העשירה שלה. העיר היא ביתם של ציוני דרך מדהימים כמו מסגד שייח זאיד הגדול והלובר אבו דאבי. כמו כן, אם אתה נוסע לעסקים, ראוי לציין כי תאגידים בינלאומיים רבים יש משרדים אזוריים כאן.

עם זאת, טיסות מישראל לאבו דאבי עשויות להיות מעט יקרות יותר בשל הביקוש הגבוה לנסיעות עסקים. במקרים מסוימים, לוחות הזמנים של הטיסות עשויים שלא להיות נוחים כפי שהייתם מקווים🕰️.

היתרונות והחסרונות של נחיתה בדובאי

דובאי, לעומת זאת, מפורסמת ברחבי העולם בזכות הארכיטקטורה המרהיבה שלה, קניונים, חופים ופארקי שעשועים🎡. העיר מציעה גם מבחר גדול יותר של בתי מלון אשר מועיל למטיילים עם תקציבים מגוונים.

הצד השלילי של הנחת רגל בדובאי עשוי להיות המרחק משם לאבו דאבי. אם אתם מתכננים לבקר בשתי הערים במהלך שהותכם, המעבר ביניהן עשוי לגזול כמות משמעותית מזמנכם.

בסופו של דבר, ההחלטה בין נחיתה באבו דאבי או דובאי תלויה בעיקר בהעדפות הנסיעה שלכם, בין אם מדובר בחקר תרבותי, עסקים, יוקרה או הרפתקה. לשתי הערים יש הצעות ייחודיות שהופכות אותן ראויות להיות נקודת המגע הראשונית שלך באיחוד האמירויות. זכור, אתה יכול גם להשתמש בטיסות המשך כדי לנסוע בין הערים ברגע שאתה בארץ, כפי שנדון בהמשך בסעיף 'טיסות ישירות מאבו דאבי מישראל'.

אבו דאבי טיסות ישירות מישראל

ההגעה מישראל לעיר אבו דאבי הזוהרת מעולם לא הייתה קלה יותר הודות לטיסות הישירות הזמינות. שירותים נטולי טרחה אלה מבטלים את אי הנוחות של עצירות ביניים ארוכות ונקודות תחבורה מרובות, תוך צמצום זמן הנסיעה הכולל ומציעים חוויית נסיעה משופרת.

אפשרויות טיסה ישירה מישראל לאבו דאבי

מספר חברות תעופה מציעות טיסות ישירות. ביניהם, איתיחאד איירווייז ופליידובאי הם הבולטים ביותר. חברות תעופה אלה השקיעו בחיזוק הקשר הישיר בין אבו דאבי לישראל, בעקבות נרמול היחסים הדיפלומטיים. עם הביקוש הגובר של תיירים ישראלים המבקרים באיחוד האמירויות, היקף הטיסות הישירות גדל משמעותית.

לוחות זמנים ותדירות של טיסות

תדירות הטיסות הישירות משתנה לעתים קרובות בהתאם לזמן בשנה וליום בשבוע. עם זאת, בדרך כלל ניתן לצפות למספר טיסות המשרתות מסלול זה בכל יום. הקפידו לפקוח עין על השינויים בלוח הזמנים, מכיוון שחברות תעופה לעתים קרובות מתאימות את זמני הטיסות בהתאם לדרישות עונתיות.

יתרונות הטיסות הישירות

בחירה בטיסה ישירה פירושה פחות זמן נסיעה ונסיעה✈️ יעילה יותר. זה מועיל במיוחד עבור אלה הנוסעים לרגל עסקים או אלה המעדיפים למקסם את זמנם באבו דאבי. טיסות ישירות גם מבטלות את הסיכון להחמיץ טיסות המשך, ובכך מבטיחות חוויית נסיעה נטולת מתח.

השוואת מחירים עם טיסות המשך

בעוד שטיסות ישירות עשויות להיראות לפעמים יקרות יותר מטיסות המשך, חשוב לקחת בחשבון את סך העלויות. טיסות המשך עשויות להיות כרוכות בהוצאות נוספות כגון הסעות מ/אל שדה התעופה או לינה ללילה במהלך עצירות ביניים. לכן, כאשר אתם שוקלים את האפשרויות שלכם, חשוב לקחת בחשבון את הנוחות, הנוחות והיתרונות לחיסכון בזמן שטיסות ישירות מציעות.

קבלת החלטה על בסיס נוחות ותקציב

בעת הזמנת הטיסה שלכם לאבו דאבי מישראל, קבלת ההחלטה צריכה להיות תלויה במציאת איזון בין עלות-תועלת לנוחות. אם העדיפות שלך היא להגיע ליעד שלך במהירות ובנוחות, טיסה ישירה עשויה להיות הבחירה המושלמת עבורך. אבל אם יש לך תקציב מצומצם ולא אכפת לך זמני נסיעה ארוכים יותר, טיסת המשך יכולה להיות חלופה בת קיימא.

הזמנת טיסות ישירות

בדרך כלל ניתן להזמין טיסות ישירות דרך האתר הרשמי של חברת התעופה, סוכנויות נסיעות מקוונות או באמצעות אפליקציות השוואת טיסות. כמו תמיד, זכרו להזמין מוקדם ולהשוות מחירים⏰, כדי להבטיח את המבצעים הטובים ביותר בכרטיסי הטיסה שלכם.

איך למצוא טיסה זולה לאבו דאבי מתל אביב?

חיפוש אחר כרטיסים במחיר סביר מתל אביב לאבו דאבי יכול להיראות כמו חידה אינסופית. עם זאת, גישה זהירה יכולה לעזור לך לפענח את התעלומה ולהבטיח את העסקאות הטובות ביותר. העיקר הוא לדעת מתי להזמין, איפה לחפש, וכיצד לנצל את ההצעות הזמינות.

להזמין מקום מראש ולהתגמש

בעולם הטיסות, ראיית הנולד וגמישות הן המפתח. הזמנת הטיסות מספר חודשים מראש, או אפילו שנה בחוץ, יכולה להוזיל משמעותית את העלות. 💡 גמישות מבחינת תאריכי הנסיעה יכולה גם להיות מועילה, מכיוון שהמחירים נוטים להשתנות לאורך השבוע והשעה ביום. טיסות באמצע השבוע, למשל, יכולות לעתים קרובות להיות זולות יותר מנסיעות בסוף השבוע.

השוואת מחירים במספר פלטפורמות

בהתחשב בשפע המשאבים הזמינים באינטרנט, השוואת מחירים בין פלטפורמות מרובות היא כעת קלה מתמיד. אתרי נסיעות שונים ואתרי חברות תעופה שונים יכולים להציע מחירים משתנים, לכן הקפד לבצע השוואה מקיפה לפני קבלת החלטת הרכישה הסופית שלך.

ניצול מבצעים של חברות תעופה

קמפיינים לקידום מכירות המנוהלים על ידי חברות תעופה יכולים לקצץ משמעותית בעלויות הנסיעה שלך. הירשם לניוזלטרים של חברות התעופה או עקוב אחריהם במדיה החברתית כדי להישאר מעודכן לגבי המבצעים וההנחות האחרונים שלהם. ✂️ חברות תעופה המשרתות את קו תל אביב-אבו דאבי מציעות לעתים קרובות מבצעים אטרקטיביים שיכולים לחסוך לכם חבילה.

שימוש בשירותי סוכנות נסיעות

לסוכנויות נסיעות יש לעתים קרובות גישה למבצעים בלעדיים שאינם זמינים במקומות אחרים. למרות שזה עשוי לעלות קצת להשתמש בשירותים שלהם, החיסכון הפוטנציאלי שאתה יכול להשיג לעתים קרובות לעשות את זה כדאי. הם יכולים גם לעזור לך לתכנן את המסע שלך ולנהל את כל המכשולים הבלתי צפויים שעלולים להתעורר לאורך הדרך.

שוקלים שדות תעופה חלופיים

בנוסף לנמל התעופה בן גוריון בתל אביב, ייתכן שתרצה לשקול טיסות היוצאות משדות תעופה אחרים בישראל. הטריק הזה עובד מכיוון שחברות תעופה מציעות לעתים קרובות מחירים שונים בהתבסס על שדה התעופה שממנו אתם טסים.

טיפים להבטחת העסקאות הטובות ביותר

לבסוף, זכור כי הבטחת עסקאות הטיסה הטובות ביותר היא לעתים קרובות עניין של שמירה על ערנות ויוזמה. עקוב באופן קבוע אחר מחירי הטיסות, תן לתאריכים שלך להיות גמישים במידת האפשר, ואל תהסס להשתמש בכלים ובמשאבים מקוונים המציעים התראות מחירים והשוואות. 🔍 המפתח למציאת טיסות זולות יותר הוא התמדה, סבלנות ותכנון קפדני.

איך מגיעים משדה התעופה באבו דאבי למלון?

תחבורה משדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי למלון שלכם יכולה להיות תהליך חלק ויעיל אם היא מתוכננת זמן רב מראש. עומדות בפניך מספר אפשרויות, כל אחת עם שיקולים משלה המבוססים על עלות, נוחות ונוחות. הבנת אלה יכולה לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת, ולהבטיח התחלה חלקה לשהותכם באבו דאבי.

מוניות ושירותי שיתוף נסיעות

בחירה פופולרית ונוחה, מוניות זמינות מחוץ לאזור ההגעה לשדה התעופה. התעריפים מבוססים על מונה וסבירים למדי. שירותי שיתוף נסיעות כמו Uber פועלים גם באבו דאבי, ומאפשרים לך להזמין נסיעה ישירות מהסמארטפון שלך. שירותים אלה מספקים רמה גבוהה של נוחות ויכולים לספק רמות תקציב משתנות.

תחבורה ציבורית

אם אתה נוסע סולו או על תקציב מוגבל, אוטובוסים ציבוריים לספק חלופה זולה. אוטובוס מספר A1 פועל משדה התעופה למרכז העיר כל 40 דקות. עם זאת, קחו בחשבון שאפשרות זו עשויה להימשך זמן רב יותר ולהיות פחות נוחה, במיוחד לאחר טיסה ארוכה.

שירותי הסעות למלון

חלק מהמלונות מציעים שירותי הסעות משדה התעופה. בעוד שאפשרות זו עשויה להיכלל בחבילת המלון שלכם, חיוני לאשר שירות זה ישירות עם המלון שלכם לפני ההגעה.

שירותי השכרת רכב

אם אתה מעריך את החופש לחקור בעצמך, ייתכן שתרצה לשקול השכרת רכב. סוכנויות השכרת רכב שונים יש שולחנות בשדה התעופה, או שאתה יכול להזמין מראש. סקור את חוקי הנהיגה באיחוד האמירויות הערביות לפני שתבחר באפשרות זו.

הבחירה שלך תלויה במידה רבה בתקציב ובסדרי העדיפויות שלך. יעילות עשויה להציע מונית או הסעה למלון, בעוד שעלות תועלת יכולה להצביע על תחבורה ציבורית. כדאי לשקול את שיטות התחבורה הללו בעת תכנון הטיסה מישראל ✈️ לאבו דאבי.

חברות תעופה המפעילות את קו תל אביב-אבו דאבי

הנה הצצה לכמה מחברות התעופה הגדולות שמפעילות את קו תל אביב-אבו דאבי יחד עם משך הטיסה הממוצע שלהן.

משך טיסה ממוצעשל חברת תעופה
איתיחאד איירווייז3 שעות 35 דקות
האמירויות3 שעות 45 דקות

 

שאלות נפוצות

יש לכם שאלות נוספות בראש בנוגע לטיסה שלכם מישראל לאבו דאבי? הנה כמה שאלות נפוצות שעשויות לענות עליהן.

 • אילו מסמכים אני צריך כדי להגיש בקשה לויזה לאבו דאבי?
  מלבד הדרכון התקף שלך, ייתכן שתזדקק גם לעותק של הזמנת הטיסה המאושרת שלך, הזמנת המלון ואולי גם מסמכים אחרים בהתאם למצב הספציפי שלך. מומלץ לבדוק עם שגרירות איחוד האמירויות בישראל את הפרטים המדויקים ביותר.
 • האם יש תקנות ספציפיות לישראלים הנוסעים לאבו דאבי?
  בעלי דרכון ישראלי יכולים לנסוע לאבו דאבי ללא ויזה. עם זאת, יש לציית להגבלות ולתקנות המכס המקומיות בנוגע לכבוד לתרבות ולמסורות המקומיות בזמן שהותכם באבו דאבי.
 • כמה זמן הטיסה מתל אביב לאבו דאבי?
  טיסה ישירה ממוצעת מתל אביב לאבו דאבי אורכת כ-3 וחצי שעות. אבל זה יכול להשתנות בהתאם לתנאים הספציפיים ולחברת התעופה.
 • האם ניתן לטוס מתל אביב לדובאי ולאחר מכן לקחת טיסת המשך לאבו דאבי?
  כן, אתה יכול. עם זאת, בהתחשב במרחק הקרוב בין דובאי לאבו דאבי, תחבורה יבשתית עשויה להיות שיטה יעילה וחסכונית יותר.
 • האם קל יותר למצוא טיסות זולות ל אבו דאבי מתל אביב?
  זה תלוי בגורמים רבים כמו העונה, כמה מוקדם אתה מזמין את הטיסה, ואת חברות התעופה הספציפיות. השוואת מחירים באתרי הזמנת טיסות וגמישות בתאריכים יכולים לעזור לך למצוא את המבצעים הטובים ביותר.
 • אילו אפשרויות תחבורה זמינות מנמל התעופה של אבו דאבי למלון?
  יש לכם שפע של אפשרויות, כולל מוניות, שירותי שיתוף נסיעות, תחבורה ציבורית, שירותי הסעות למלון ושירותי השכרת רכב. בחר את מה שמתאים לצרכי התקציב והנוחות שלך.
 • האם יש הגבלות נסיעה ספציפיות של COVID-19 עבור ישראלים הנוסעים לאבו דאבי?
  הגבלות הנסיעה של COVID-19 משתנות ומשתנות לעתים קרובות. עדיף לבדוק את העדכונים האחרונים באתר הרשמי של ממשלת איחוד האמירויות הערביות או ליצור קשר עם חברת התעופה שלך.
 • מהן חברות התעופה העיקריות המשרתות את קו תל אביב-אבו דאבי?
  כמה חברות תעופה גדולות המשרתות את קו תל אביב-אבו דאבי כוללות את איתיחאד איירווייז ואל על נתיבי אויר לישראל. הקפד לבדוק את לוחות הזמנים והשירותים של הטיסות שלהם לפני שאתה מזמין.

 

יתרונות הטיסה מישראל לאבו דאבי

בחינת האטרקציות והיתרונות של טיסה מישראל לאבו דאבי ללא ספק תהפוך את חווית הנסיעה למעשירה.

 • כניסה ללא ויזה: ישראלים יכולים להיכנס לאבו דאבי ללא ויזה, מה שמייתר את הצורך בניירת ותהליכים ארוכים.
 • משך טיסה קצר: טיסה ישירה מתל אביב לאבו דאבי אורכת בדרך כלל פחות מ-3 שעות, מה שהופך אותה לאפשרות נסיעה מהירה ונוחה.
 • מגוון רחב של חברות תעופה: מספר חברות תעופה בולטות משרתות את קו תל אביב-אבו דאבי ומספקות אפשרויות מגוונות ללוחות טיסות, שירותים ומחירים.
 • גמישות: עם חברות תעופה המציעות טיסות רבות ביום בין תל אביב לאבו דאבי, יש גמישות מוגברת לנוסעים לגבי תאריכי ושעות היציאה והחזרה.
 • בחירת יעד ההגעה: נוסעים יכולים לבחור לנחות באבו דאבי או בדובאי, בהתאם לתוכניות הנסיעה וההעדפות שלהם.
 • טיסות ישירות: זמינות הטיסות הישירות מישראל לאבו דאבי מקצרת את זמן הנסיעה, מבטלת את הצורך בעצירות ביניים ומספקת נסיעה נוחה יותר.
 • נגישות קלה: אפשרויות תחבורה רבות זמינות מנמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי למלונות בעיר, תוך מתן מענה לטווחי תקציב והעדפות שונות.
 • אפשרויות טיסה זולות: עם תכנון נכון וגמישות, נוסעים יכולים להבטיח כרטיסי טיסה משתלמים לאבו דאבי מתל אביב.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה באבו דאבי מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אבו דאבי!